Wole

Wole – problemy z tarczycą

Właśnie wole jest jednym z najczęściej występującą dolegliwością tarczycy. Może wystąpić na każdej szerokości geograficznej. Mimo wszystko jest to tylko objaw. Prawdziwą przyczynę trzeba znaleźć i jak najszybciej wyeliminować, nim zniszczenia będą zbyt wielkie.

Istnieje przekonanie, iż do grupy osób szczególnie zagrożonych powstaniem wola należą osoby z niedoborem jodu. Jest to częściowa prawda, bowiem niedobór ten jest tylko objawem, nie przyczyną. Z danych Światowego Programu Żywnościowego Narodów Zjednoczonych wynika, iż objaw ten dotyka już ponad miliarda ludzi na świecie. Wpływ na wystąpienia wola ma palenie papierosów i toksyny przyjmowane z nimi związane. Ponad cztery razy częściej wole występuje u kobiet, niż u mężczyzn w tym samym wieku.

Objawy powstania wola

Tarczyca chcąc uzupełnić niedobór jodu, zwiększa swoją objętość. W ten sposób powstaje wole. Ciężko przewidzieć jakie rozmiary może osiągnąć, gdyż nie podejmowanie, żadnych środków zaradczych doprowadza do powiększania się jej rozmiarów. Rozróżniamy trzy stopnie rozwoju wola, mianowicie:

0 – brak wola

I – wyczuwalne wole

II – widoczne wole

Wraz z pojawieniem się wola, towarzyszyć mogą mu: uczucie ucisku, trudności w przełykaniu, kaszel i chrypka. Gdy zostanie zignorowana, powiększający się organ będzie uciskać sąsiednie narządy takie jak tchawica i przełyk. Ucisk ten będzie się zwiększał wraz z ciągłym powiększaniem się wola. W krytycznym stanie może dojść do trudności w oddychaniu jak i dyskomfort przy przełykaniu. Wraz z postępem dolegliwości mogą pojawić się zmiany w formie guzków na wolu. W nielicznych przypadkach guzki te moga przemienić się w zmiany nowotworowe.

Odmienne formy wola

Wole guzowate – rozróżnić można powstające guzki

Wole koloidowe – wole wypełnione jest pęcherzami

Wole włókniste - twarde w dotyku, składa się z tkanki łącznej

Wole miękkie – miękkie w dotyku, pozbawione jest tkanki łącznej

Wole naczyniowe – tarczyca pulsuje, towarzyszy temu rozszerzenie naczyń krwionośnych

Wole łagodne – małe zmiany wielkości wola, tarczyca pracuje prawidłowo

Jak wykryć przyczyny powstawania wola?

Ze względu na trudności związane z wyszukaniem prawdziwych przyczyn powstawania wola, zaleca się przeprowadzenie Testu Obciążeń Organizmu. Test ten został wynaleziony w wyniku wieloletnich badań genialnego niemieckiego lekarza doktora Volla. Połączył on najlepsze cechy medycyny wschodu jak i zachodu w najlepszą obecnie metodę diagnostyczną. Zrzesza już ponad 30000 specjalistów z całego świata. Każdego dnia ta liczba rośnie. Wszystko to dzięki trzem wyjątkowym cechom:

  • kompleksowość – test jest w stanie wykryć przyczyny wszystkich dolegliwości
  • szybkość – test, wyniki i ich analizę otrzymasz w czasie tej samej wizyty
  • nieinwazyjność – test jest całkowicie bezbolesny

Gdzie udać się na Test Obciążeń

Test Obciążeń Organizmu można wykonać we wszystkich dostępnych placówkach Revitum. Dla Twojej wygody, placówki te dostępne są we wszystkich większych miejscowościach na terenie całego kraju. Testy w nich przeprowadzane są przez wysokiej klasy specjalistów, którzy z chęcią podzielą się swoim doświadczeniem i odpowiedzą na każde pytanie dotyczące stanu zdrowia. Zaufaj najlepszym, zaufaj Revitum i dołącz do grona tysięcy zadowolonych Polaków. Zostanie zaproponowana indywidualnie dobrana naturalna kuracja. Wraz z jej przejściem, możesz prócz pozbycia się wszelkich obciążeń, odczuć: odmłodzenie, wzrost atrakcyjności czy cofnięcie wieku biologicznego. Wszystko to bez ani jednej diety i bez wysiłku fizycznego, ćwiczeń. Zapisz się na Test Obciążeń już teraz, poczuj jak to jest żyć w pełni.

Warning: printf() [function.printf]: Too few arguments in /home/users/testorganizmuwp/public_html/wp-content/themes/twentyeleven/content-single.php on line 50

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>